| Intel Core i5-7442EQ | AMD Epyc 7552 | |
| 25 W | Max TDP | 200 W |
| NA | Penggunaan kuasa sehari (kWh) | NA |
| NA | Kos berjalan setiap hari | NA |
| NA | Penggunaan kuasa setiap tahun (kWh) | NA |
| NA | Kos berjalan setahun | NA |
Intel Core i5-7442EQ vs AMD Epyc 7552
Intel Core i5-7442EQ beroperasi dengan 4 core dan 4 utas CPU. Ia berjalan di 2.90 GHz base -- semua core sementara TDP ditetapkan pada 25 W .Pemproses dilampirkan ke soket CPU BGA 1440 Versi ini merangkumi 6.00 MB cache L3 pada satu cip, menyokong 2 saluran memori untuk menyokong DDR4-2400 RAM dan mempunyai 3.0 PCIe Gen 16 lanes}. Tjunction di bawah -- darjah C. Khususnya, Kaby Lake H Architecture ditingkatkan dengan 14 nm dan menyokong VT-x, VT-x EPT, VT-d . Produk dilancarkan pada Q1/2017
AMD Epyc 7552 beroperasi dengan 48 core dan 4 utas CPU. Ia berjalan di 3.30 GHz base 2.50 GHz semua core sementara TDP ditetapkan pada 200 W .Pemproses dilampirkan ke soket CPU SP3 Versi ini merangkumi 192.00 MB cache L3 pada satu cip, menyokong 8 saluran memori untuk menyokong DDR4-3200 RAM dan mempunyai 4.0 PCIe Gen 128 lanes}. Tjunction di bawah -- darjah C. Khususnya, Rome (Zen 2) Architecture ditingkatkan dengan 7 nm dan menyokong AMD-V, SVM . Produk dilancarkan pada Q3/2019
Intel Core i5-7442EQ
AMD Epyc 7552
Bandingkan Perincian
| 2.10 GHz | Kekerapan | 2.20 GHz |
| 4 | Teras | 48 |
| 2.90 GHz | Turbo (1 Teras) | 3.30 GHz |
| -- | Turbo (Semua Inti) | 2.50 GHz |
| Hipertaburan | Yes |
|
| Overclocking | No |
|
| normal | Senibina Teras | normal |
| Intel HD Graphics 630 | GPU | no iGPU |
| 1.10 GHz | GPU (Turbo) | No turbo |
| 14 nm | Teknologi | 7 nm |
| 1.10 GHz | GPU (Turbo) | No turbo |
| 12 | Versi DirectX | |
| 3 | Maks. paparan | |
| DDR4-2400 | Ingatan | DDR4-3200 |
| 2 | Saluran memori | 8 |
| Memori maksimum | ||
| ECC | Yes |
|
| -- | L2 Cache | -- |
| 6.00 MB | L3 Cache | 192.00 MB |
| 3.0 | Versi PCIe | 4.0 |
| 16 | PCIe lanes | 128 |
| 14 nm | Teknologi | 7 nm |
| BGA 1440 | Soket | SP3 |
| 25 W | TDP | 200 W |
| VT-x, VT-x EPT, VT-d | Permuafakatan | AMD-V, SVM |
| Q1/2017 | Tarikh pelepasan | Q3/2019 |
Cinebench R20 (Single-Core)
Cinebench R20 adalah penerus Cinebench R15 dan juga berdasarkan Cinema 4 Suite. Cinema 4 adalah perisian yang digunakan di seluruh dunia untuk membuat bentuk 3D. Ujian teras tunggal hanya menggunakan satu teras CPU, jumlah teras atau keupayaan hiperpengiraan tidak dikira.
iGPU - FP32 Performance (Single-precision GFLOPS)
Prestasi pengkomputeran teori unit grafik dalaman pemproses dengan ketepatan sederhana (32 bit) dalam GFLOPS. GFLOPS menunjukkan berapa bilion operasi titik terapung yang dapat dilakukan iGPU sesaat.
Anggaran Penggunaan Elektrik
