| MediaTek Kompanio 1380 | Intel Core i5-10600T | |
| Max TDP | 35 W | |
| NA | Penggunaan kuasa sehari (kWh) | NA |
| NA | Kos berjalan setiap hari | NA |
| NA | Penggunaan kuasa setiap tahun (kWh) | NA |
| NA | Kos berjalan setahun | NA |
MediaTek Kompanio 1380 vs Intel Core i5-10600T
MediaTek Kompanio 1380 beroperasi dengan 8 core dan 8 utas CPU. Ia berjalan di 2.00 GHz (3.00 GHz) base -- semua core sementara TDP ditetapkan pada .Pemproses dilampirkan ke soket CPU N/A Versi ini merangkumi -- cache L3 pada satu cip, menyokong 4 saluran memori untuk menyokong LPDDR4X-2133 RAM dan mempunyai PCIe Gen lanes}. Tjunction di bawah -- darjah C. Khususnya, Cortex-A78 / Cortex-A55 Architecture ditingkatkan dengan 6 nm dan menyokong None . Produk dilancarkan pada Q1/2022
Intel Core i5-10600T beroperasi dengan 6 core dan 8 utas CPU. Ia berjalan di 4.00 GHz base 3.70 GHz semua core sementara TDP ditetapkan pada 35 W .Pemproses dilampirkan ke soket CPU LGA 1200 Versi ini merangkumi 12.00 MB cache L3 pada satu cip, menyokong 2 saluran memori untuk menyokong DDR4-2666 RAM dan mempunyai 3.0 PCIe Gen 16 lanes}. Tjunction di bawah 100 °C darjah C. Khususnya, Comet Lake S Architecture ditingkatkan dengan 14 nm dan menyokong VT-x, VT-x EPT, VT-d . Produk dilancarkan pada Q2/2020
MediaTek Kompanio 1380
Intel Core i5-10600T
Bandingkan Perincian
| 2.00 GHz (3.00 GHz) | Kekerapan | 2.40 GHz |
| 8 | Teras | 6 |
| 2.00 GHz (3.00 GHz) | Turbo (1 Teras) | 4.00 GHz |
| -- | Turbo (Semua Inti) | 3.70 GHz |
| Hipertaburan | Yes |
|
| Overclocking | No |
|
| hybrid (big.LITTLE) | Senibina Teras | normal |
| ARM Mali-G57 MP5 | GPU | Intel UHD Graphics 630 |
| 0.01 GHz | GPU (Turbo) | 1.20 GHz |
| 6 nm | Teknologi | 14 nm |
| 0.01 GHz | GPU (Turbo) | 1.20 GHz |
| Versi DirectX | 12 | |
| 2 | Maks. paparan | 3 |
| LPDDR4X-2133 | Ingatan | DDR4-2666 |
| 4 | Saluran memori | 2 |
| Memori maksimum | ||
| ECC | No |
|
| -- | L2 Cache | -- |
| -- | L3 Cache | 12.00 MB |
| Versi PCIe | 3.0 | |
| PCIe lanes | 16 | |
| 6 nm | Teknologi | 14 nm |
| N/A | Soket | LGA 1200 |
| TDP | 35 W | |
| None | Permuafakatan | VT-x, VT-x EPT, VT-d |
| Q1/2022 | Tarikh pelepasan | Q2/2020 |
Cinebench R20 (Single-Core)
Cinebench R20 adalah penerus Cinebench R15 dan juga berdasarkan Cinema 4 Suite. Cinema 4 adalah perisian yang digunakan di seluruh dunia untuk membuat bentuk 3D. Ujian teras tunggal hanya menggunakan satu teras CPU, jumlah teras atau keupayaan hiperpengiraan tidak dikira.
Cinebench R20 (Multi-Core)
Cinebench R20 adalah penerus Cinebench R15 dan juga berdasarkan Cinema 4 Suite. Cinema 4 adalah perisian yang digunakan di seluruh dunia untuk membuat bentuk 3D. Ujian multi-teras melibatkan semua core CPU dan mengambil kelebihan besar dari hyperthreading.
Cinebench R15 (Single-Core)
Cinebench R15 adalah penerus Cinebench 11.5 dan juga berdasarkan Cinema 4 Suite. Cinema 4 adalah perisian yang digunakan di seluruh dunia untuk membuat bentuk 3D. Ujian teras tunggal hanya menggunakan satu teras CPU, jumlah teras atau keupayaan hiperpengiraan tidak dikira.
Cinebench R15 (Multi-Core)
Cinebench R15 adalah penerus Cinebench 11.5 dan juga berdasarkan Cinema 4 Suite. Cinema 4 adalah perisian yang digunakan di seluruh dunia untuk membuat bentuk 3D. Ujian multi-teras melibatkan semua core CPU dan mengambil kelebihan besar dari hyperthreading.
iGPU - FP32 Performance (Single-precision GFLOPS)
Prestasi pengkomputeran teori unit grafik dalaman pemproses dengan ketepatan sederhana (32 bit) dalam GFLOPS. GFLOPS menunjukkan berapa bilion operasi titik terapung yang dapat dilakukan iGPU sesaat.
Anggaran Penggunaan Elektrik
