| Intel Celeron J6413 | Intel Core i5-8400B | |
| 10 W | Max TDP | 65 W |
| NA | Penggunaan kuasa sehari (kWh) | NA |
| NA | Kos berjalan setiap hari | NA |
| NA | Penggunaan kuasa setiap tahun (kWh) | NA |
| NA | Kos berjalan setahun | NA |
Intel Celeron J6413 vs Intel Core i5-8400B
Intel Celeron J6413 beroperasi dengan 4 core dan 4 utas CPU. Ia berjalan di 3.00 GHz base 2.60 GHz semua core sementara TDP ditetapkan pada 10 W .Pemproses dilampirkan ke soket CPU BGA 1493 Versi ini merangkumi -- cache L3 pada satu cip, menyokong 4 saluran memori untuk menyokong DDR4-3200LPDDR4X-3733 RAM dan mempunyai 3.0 PCIe Gen 8 lanes}. Tjunction di bawah 105 °C darjah C. Khususnya, Elkhart Lake Architecture ditingkatkan dengan 10 nm dan menyokong VT-x, VT-x EPT, VT-d . Produk dilancarkan pada Q1/2021
Intel Core i5-8400B beroperasi dengan 6 core dan 4 utas CPU. Ia berjalan di 3.80 GHz base 4.00 GHz semua core sementara TDP ditetapkan pada 65 W .Pemproses dilampirkan ke soket CPU BGA 1440 Versi ini merangkumi 9.00 MB cache L3 pada satu cip, menyokong 2 saluran memori untuk menyokong DDR4-2666 RAM dan mempunyai 3.0 PCIe Gen 16 lanes}. Tjunction di bawah 100 °C darjah C. Khususnya, Coffee Lake S Architecture ditingkatkan dengan 14 nm dan menyokong VT-x, VT-x EPT, VT-d . Produk dilancarkan pada Q2/2018
Intel Celeron J6413
Intel Core i5-8400B
Bandingkan Perincian
| 1.80 GHz | Kekerapan | 2.80 GHz |
| 4 | Teras | 6 |
| 3.00 GHz | Turbo (1 Teras) | 3.80 GHz |
| 2.60 GHz | Turbo (Semua Inti) | 4.00 GHz |
| Hipertaburan | No | |
| Overclocking | No |
|
| normal | Senibina Teras | normal |
| Intel UHD Graphics 16 EUs (Elkhart Lake) | GPU | Intel UHD Graphics 630 |
| 0.80 GHz | GPU (Turbo) | 1.15 GHz |
| 10 nm | Teknologi | 14 nm |
| 0.80 GHz | GPU (Turbo) | 1.15 GHz |
| 12 | Versi DirectX | 12 |
| 3 | Maks. paparan | 3 |
| DDR4-3200LPDDR4X-3733 | Ingatan | DDR4-2666 |
| 4 | Saluran memori | 2 |
| Memori maksimum | ||
| ECC | No |
|
| 1.50 MB | L2 Cache | -- |
| -- | L3 Cache | 9.00 MB |
| 3.0 | Versi PCIe | 3.0 |
| 8 | PCIe lanes | 16 |
| 10 nm | Teknologi | 14 nm |
| BGA 1493 | Soket | BGA 1440 |
| 10 W | TDP | 65 W |
| VT-x, VT-x EPT, VT-d | Permuafakatan | VT-x, VT-x EPT, VT-d |
| Q1/2021 | Tarikh pelepasan | Q2/2018 |
Cinebench R15 (Single-Core)
Cinebench R15 adalah penerus Cinebench 11.5 dan juga berdasarkan Cinema 4 Suite. Cinema 4 adalah perisian yang digunakan di seluruh dunia untuk membuat bentuk 3D. Ujian teras tunggal hanya menggunakan satu teras CPU, jumlah teras atau keupayaan hiperpengiraan tidak dikira.
Cinebench R15 (Multi-Core)
Cinebench R15 adalah penerus Cinebench 11.5 dan juga berdasarkan Cinema 4 Suite. Cinema 4 adalah perisian yang digunakan di seluruh dunia untuk membuat bentuk 3D. Ujian multi-teras melibatkan semua core CPU dan mengambil kelebihan besar dari hyperthreading.
iGPU - FP32 Performance (Single-precision GFLOPS)
Prestasi pengkomputeran teori unit grafik dalaman pemproses dengan ketepatan sederhana (32 bit) dalam GFLOPS. GFLOPS menunjukkan berapa bilion operasi titik terapung yang dapat dilakukan iGPU sesaat.
Anggaran Penggunaan Elektrik
